ART / Oil paintings / Oil painting 10851020
*
nr 1085 1020
OIL PAINTING
Arthur Bianchini (1869-1955), LÃ¥ngholmen, uppfodrad duk, signerad -94, 95x145,
Arthur Bianchini (1869-1955), LÃ¥ngholmen, uppfodrad duk, signerad -94, 95x145
Droit De Suite
Estimate:
4000
Sold:
SEK 2800
Auction date:
Monday January 23 2017
at 19:20:58
- Bid history
Time
Bidder
Bid
9/1 18:17:49
1
2.400 kr
21/1 18:05:54
2
3.200 kr
22/1 02:19:10
2
2.600 kr
22/1 11:13:09
2
2.600 kr
23/1 19:15:42
3
Vinnande bud
- Thema-auction
Jan 23
Stockholm
På Tema Stockholmsmotiv har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Vladimir Beck, Kaj Bernstone, Slas Stig Claesson, Ewald Dahlskog, Svenolov Ehrén, Emil Hell ...
Read more about Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arthur bianchini långholmen olja oljemålning oljemålningar uppfodrad duk
-
9267 OIL PAINTING
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sweden. "Byggna..//
Present: SEK 700
Auction ends
today
27 maj at 20:12
-
9189 OIL PAINTING
Albert Krüger (1885-1965), Sweden. "Viks fiskeläge..//
Present: SEK 500
Auction ends
today
27 maj at 19:06
-
9161 OIL PAINTING
Alexander Langlet (1870-1953), Sweden. Karoliner. ..//
Present: SEK 6000
Auction ends
today
27 maj at 20:37
-
9063 OIL PAINTING
Arne Tegelman (1907-1981), Sweden. Signed, segelbå..//
Present: SEK 600
Auction ends
today
27 maj at 20:43
-
1020 OIL PAINTING
Ã…se Christian Danell (b. 1944), Sweden. Nakenstudi..//
Auction ends
today
27 maj at 20:41
-
9399 OIL PAINTING
Axel Hamborn (1892-1987), Sweden. "BÃ¥tar vid Walde..//
Auction ends
today
27 maj at 19:42
*
OIL PAINTING
Read more about Stockholm
nr 1085 1020
OIL PAINTING
Arthur Bianchini (1869-1955), LÃ¥ngholmen, uppfodrad duk, signerad -94, 95x145,
Arthur Bianchini (1869-1955), LÃ¥ngholmen, uppfodrad duk, signerad -94, 95x145
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 4000 |
Sold: | SEK 2800 |
Auction date: |
Monday January 23 2017 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
9/1 18:17:49 | 1 | 2.400 kr |
21/1 18:05:54 | 2 | 3.200 kr |
22/1 02:19:10 | 2 | 2.600 kr |
22/1 11:13:09 | 2 | 2.600 kr |
23/1 19:15:42 | 3 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Jan 23
Stockholm
På Tema Stockholmsmotiv har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Vladimir Beck, Kaj Bernstone, Slas Stig Claesson, Ewald Dahlskog, Svenolov Ehrén, Emil Hell ...Read more about Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arthur bianchini långholmen olja oljemålning oljemålningar uppfodrad duk
-
9267 OIL PAINTING
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sweden. "Byggna..//
Present: SEK 700
Auction ends
today
27 maj at 20:12 -
9189 OIL PAINTING
Albert Krüger (1885-1965), Sweden. "Viks fiskeläge..//
Present: SEK 500
Auction ends
today
27 maj at 19:06 -
9161 OIL PAINTING
Alexander Langlet (1870-1953), Sweden. Karoliner. ..//
Present: SEK 6000
Auction ends
today
27 maj at 20:37
-
9063 OIL PAINTING
Arne Tegelman (1907-1981), Sweden. Signed, segelbå..//
Present: SEK 600
Auction ends
today
27 maj at 20:43 -
1020 OIL PAINTING
Ã…se Christian Danell (b. 1944), Sweden. Nakenstudi..//
Auction ends
today
27 maj at 20:41 -
9399 OIL PAINTING
Axel Hamborn (1892-1987), Sweden. "BÃ¥tar vid Walde..//
Auction ends
today
27 maj at 19:42